25 грудня 2020
Так вже повелося, що найдешевшим для багатьох систем є класичний 50міліметровий об'єктив. Не виключення це і для Sony FE. Не знаю, чому так, але я досить тепло відношуся до цієї фокусної відстані. Зазвичай ці об'єктиви досить компактні, мають високу світлосилу і приємно малюють перспективу. В даному огляді я розкажу про Об'єктив Sony FE 50мм F1/1.8 (SEL50F18F) під повний кадр. Не плутати з Sony E 50 mm f/1.8 OSS (SEL50F18B.AE) під кроп. SEL50F18F
  • Тип Фокусування:Автоматичне
  • Фокусна Відстань:50мм.
  • Вага:185г.
  • Діафрагма:1.8 (7 пелюстків)
  • Розміри ø x L :69 x 60мм.
  • Байонет:Sony FE (Повний кадр)
  • Різьба під світло-фільтри:49мм
  • Мінімальна дистанція фокусування :45см
Sony 50 1.8
FE 50mm 1.8
Sony FE 50 F1/1.8

Конструктив

Об'єктив виконаний з пластику. Байонет металевий. При фокусуванні передня лінза рухається, але не обертається. Передня лінза глибоко посаджена всередину об'єктива. утворюючи своєрідну бленду. Кільце керування діафрагмою відсутнє, значення можливо змінити тільки з камери. На об'єктиві нема перемикача режиму фокусування, зробити це можливо тільки з камери. Кільце фокусування пластикове, широке, прорезинене не зв'язане механічно з лінзо-блоком. Являє собою контролер, що передає рухи через мотор до лінзо-блоку. За замовчуванням об'єктив сфокусований десь в районі нескінченності. Кожного разу коли камера вмикається, об'єктив їде в стандартне положення.

Зображення

Різкість висока, на 1,8 навіть можна знімати і отримувати піксельну різкість в центрі. Тести показують, що лінза опрацьовує до 26 мегапікселів, що схоже на правду. Картинка на відкритій достатня для портретів. Коли треба бритвенну різкість по всьому полю кадру - краще прикритися до 2.8. Малюнок в зоні нерізкості приємний, не такий рівномірний, як в canon 50 1.8 STM, але без неприємних артефактів.
50 мм портрет повний кадр
Дитячий портрет в кафе
Чоловічий портрет профіль
Світлосила об'єктива дозволяє вільно працювати з глибиною різкості, а ще є приємним бонусом при фотографуванні за умов низької освітленості. Знімки виходять чіткіші і менш змазані. Мене трохи виводить з рівноваги той факт що в фотографії на об'єктивах вказується тільки фізичний розмір діафрагми, а не реальне світлопропускання. Це може призвести до того, що ваші реальні значення експопар будуть відрізнятися від теоретичних для сцен з однаковим освітленням. Мається на увазі F стопи. В кіновиробництві ж використовуються T стопи, які описують саме здатність об'єктива пропускати світло. Якщо вірити dxomark, то світлопропускання саме цієї моделі на максимальному рівні - 1.8, що дуже круто.
Фото за недостатнього освітлення
Вечір в Києві
Хрущовка 70х років і Волга
Об'єктив непогано тримає контрове і бокове світло, при цьому контраст сильно не падає.
Ярина
Вуличний ліхтар
Бабуся грає в шахи з внучкою

Фокусування

Фокусування повільне. В об'єктиві використовується звичайний повільний і дуже шумний мотор фокусування. Для статичних сцен - терпимо, але зняти хоч якийсь рух - то вже виклик.

Автофокус в відео - то щось страшне, камера весь час старається сфокусуватися на якомусь об'єкті. Я не розумію, чому камера не дозволяє увімкнути режим покадрового фокусування в режимі відео. Звісно, можна користуватися блокуванням фокусуванням, але весь час утримувати натиснутою клавішу - ну таке... При зйомці відео в умовах поганої освітленості я зазвичай користуюсь ручним фокусом.

Вади зораження

Є ризик появи хроматичних аберацій, є віньєтування, але воно менше, ніж наприклад на тій же кенонівській 50 1.8 STM. До речі про віньєтування - я майже ніколи його не виправляю, мені в більшості випадків подобається, як воно відводить увагу від країв кадру.

Висновки

  • Недорогий
  • Висока різкість
  • Висока світлосила
  • Легкий
  • Габаритний
  • Повільне фокусування
  • Шумний мотор фокусування

Особисті враження

Сама фокусна відстань дуже приємна, об'єктив дуже гарний оптично. Я хотів би, щоб об'єктив був трошки компактніший, чомусь мені здається, що це можливо. Але звісно ж простіше взяти стару перевірену схему від дзеркальних розробок і просто збільшити робочий відрізок. Мотор фокусування не витримує ніякої критики, я б ще зрозумів, якби це було років 10 тому. Чомусь мені здається, що це для того, щоб конкурувати з старшими моделями типу цейсівської 55ки і 50 1.4. Але все ж, якщо не придиратися, то об'єктив підійде тим, хто не поспішає, наприклад, для фотографування сім'ї і там де не треба швидкості. Може здатися, що мені не подобається об'єктив, але це не так. Зазвичай, якраз він встановлений на мою камеру більшість часу. Він легенький і досить універсальний, я часто беру його, коли треба взяти один об'єктив. Можливо мені доведеться трохи "позумувати" ногами, десь трохи втратити в куті огляду, але мені подобається працювати з ним, і скоріш за все що я його залишу.

Ще фото

Котик
Замкова гора
Контрактова Мак
пагорби над Дніпром
Ярина в Пирогово
Марічка і Ярина
ми з донькою в Пирогово
пол.Буковина
пол.Григорівка
пол.Озірна
Підйом на Кукул
Ми покидаємо Гірську Хатинку Ґаджина
Дорога з Ґаджини в Бистрець, Кострич на задньому плані
Дуб
Дубове листя
Грибочок

Категорія:

Фотографія
running man running bear