19 квітня 2019
Моя старенька камера була мені другом, ми багато пройшли разом. Тисячі пейзажів, сімейних фото та відео. З нею я вчився та прогресував , розумів що я можу зробити , а що ні. Ось настав цей момент, коли я відчув, що моя система мене обмежує. Не так давно я став щасливим власником Sony A7II. Хочу поділитися з вами першими враженнями після користування нею. Це повно-кадрова бездзеркальна камера. І скажу відразу, я більш ніж задоволений нею. І продовжую знаходити все нові і нові фічі. Далі я наведу перелік різних властивостей та технологій , і розберу плюси і мінуси в порівнянні як з моєю попередньою камерою так і просто особиті роздуми та спостереження.
Sony a7 + 28-70 kit
Sony A7II
Сонька А7 2

Плюси:

  • Повний Кадр, це сильно! Тут і більший розмір пікселів, з кращою роботою за умов поганого освітлення. Саме тут можна оцінити купу старої якісної, але при тому досить дешевої оптики, без втрати кута огляду. Тут оживуть навіть закинуті на горище Об'єктиви від дідового Феда, Зоркого.
  • Матричний стабілізатор зображення. Його роботу не можна недооцінювати. Він накидає кілька стопів експозиції для фото, а для відео - різницю можна помітити неозброєним оком. Важливим є той факт, що стабілізація працюватиме навіть з мануальними об'єктивами. Для того, щоб система працювала належно - потрібно вибрати значення фокусної відстані об'єктива в налаштуваннях.
  • Робочий відрізок. 18мм це дуже мало, а це значить що можна через відповідні перехідники поставити практично будь яку іншу оптику з більшим робочим відрізком.
  • Full frame матриця 24*36мм
    Лого стабілізація зображення
    Парк оптики
  • Електронний видошукач.
    • Габарити і вага. Тут вони на рівні моєї старенької камери. При це при тому що тут на борту повно кадрова матриця з стабілізатором і металевий корпус.
    • Фокус пікінг. Дуже зручна річ. У парі з мануальними об'єктивами це панацея. З моєю старенькою камерою відсоток браку через непопадання в фокус був набагато більшим. Тут же барак або відсутній або його дуже мало.
    • Збільшення зони зображення при фокусуванні. Це не одне й те ж що лайв в'ю в зеркалках. Тут усе набагато шустріше і ви дивитесь при цьому у видошукач.
    • Рівень горизонту. Так тут і таке є, досить зручно, причому реалізовано для двох горизонтальних осей.
    • Інша допоміжна інформація. Не буду перераховувати усе окремо. Тут і Гістограма і розмітка кадру для композиції і кадрування.
    • Можна знімати відео дивлячись у видошукач. За яскравого сонця це досить зручно. А ще є один нюанс, про нього мало говорять, При зйомці відео зеркалкою з рук ви тримаєте камеру двома руками, і повірте мені вони у вас добряче трусяться. З бездзеркалками цікавіше, при з'йомці відео через видошукач ваша голова служить третьою точкою опори, що добряче стабілізує камеру.
  • WIFI/NFC. Це теж додає зручності. Коли дівчина просить тебе сфотографувати її для інстаграму, не обов'язково проходити усі круги пекла від скидання на комп'ютер -> проявки-конвертування -> передачі. Тепер можна просто прикласти телефон до камери відповідними датчиками і зображення передасться за кілька секунд.
  • Micro-USB. Крім передавання даних, цей роз'єм служить ще й для зарядки камери. Це був вагомий аргумент на користь Sony. Для мене дуже важлива можливість зарадити камеру в похідно-польових умовах від павербанку навіть не витягуючи акумулятор з камери. Тепер відправляючись в подорож можна брати менше акумуляторів, і не треба спеціального зарядного пристрою для акумуляторів. Його тепер немає в комплекті, з камерою йде блок живлення на 5 вольт 1,5 ампер та шнури від розетки(220в.) до блока і від блока(USB) до камери(micro-USB). Як на мене можна було б і спростити до вигляду того як зараз виглядають зарядки до смартфонів: Блок живлення, він же вилка і кабель.
  • 60 FPS. Мені цього дуже не вистачало на мої старій камері. Це був один з найважливіших параметрів при виборі нової.

Мінуси:

  • Батарея. Вона тут досить слабка, мені не вистачило на день походу, не скажу що мій старенький Nikon D3200 був набагато кращим, але камери такого класу могли б оснастити чимось серйознішим.
  • Оригінальні Об'єктиви. Тут просто біда, Вони самі провокують людей користуватися оптикою сторонніх виробників.
    • Розмір об'єктивів. Коли бездзеркалки з'явилися на ринку, вони позиціювалися як компактні камери, Об'єктиви Sony для A7 бездзеркалок зовсім не компактні. Виникає враження що вони просто взяли розробки для дзеркальних камер і компенсували це вбудованим подовжувачем. Що досить дивно бо, для серії NEX з кропнутою матрицею об'єктиви виглядаються навіть пропорційно компактнішими.
    • Ціни, просто скажені. Кітовий об'єктив обійдеться в районі 250-300$. Ціни на прайм об'єктиви просто космічні.
  • Нашийний ремінь. Не подобається як сам ремінь, матеріали з яких він зроблений виглядають дешево а пошив - кустарно. Так і лямки кріплення на самій камері. Вони виступають за габарити камери, а ще вони не закріплені намертво, більш схоже на кільце для ключів. Створюють багато шумку. Аналогічний Елемент у Nikon, на мою думку був зручнішим.
  • Поворотний дисплей. Це добре, стало зручніше знімати з верхнього та нижнього ракурсів, але реально не вистачає щоб дисплей повертався на 180 градусів. Для того щоб можна було знімати себе любого.
  • Меню камери дуже не зручне. Важко знайти якусь опцію, вони погано згруповані. Трошки рятує, що практично усі клавіші можна запрограмувати на свій розсуд і винести на них необхідні функції.
  • Відсутність GPS модуля. І мені дійсно цього не вистачає, приємно прийти додому завантажити фото в Гугл і відстежити, деж вони були зняті. Але є досить елегантне рішення. Якщо з'єднати смартфон та камеру через стандартний додаток, до GPS Координати будуть писатися в EXIF файли зображень. Це не дуже зручно, бо тратиться заряд і камери і телефону
  • Електронний видошукач. Крім плюсів є і мінуси, я не впевнений чи це великий мінус, але скажу. Не можна кадруватися, доки камера вимкнута. З дзеркалкою можна було ходити пристрілюватись і тільки знайшовши вдалий кадр увімкнути і зняти. Тут так не вийде, ви берете камеру, вмикаєте її. Вона секунду запускає усі свої системи, і тільки тоді ви бачите зображення у видошукачі.

Приклади фото

Юпітер 37А F3.5 135мм

Після перших польових випробувань камери в поході, я був здивований наскільки приємно працювати в камерою у зв'язці з об'єктивом Юпітер 37А (135мм. f1/3,5). Повний кадр, матрична стабілізація та фокус пікінг роблять своє. Майже забувши про кітову лінзу, а от вона мені не зайшла. Хоч автофокус і дуже швидкий, має оптичну стабілізацію. Картинка мені не сподобалась, занадто контрастна. Sony A7 + Юпитер37а Мені настільки сподобалось, що я практично ввесь похід відзняв на цей об'єктив. Лінза видає м'яку, мало контрастну але різку картинку. В майбутньому при обробці відео мені це добряче допомогло. З низько контрастної картинки набагато простіше витягувати світло або тіні.
c.Ворохта
Богдан Стафейчук
Маша
Чорногора
Колиба
Гойдалка
Різкість просто бритвенна, причому різкість не сильно залежить від екземпляру, як часто буває з радянською оптикою.
Крокуси
Чорногора з Кукулу
Петрос
Чорногірський Хребет
Вантажівка
селище Ворохта
Більше про цей об'єктив можете прочитати тут Юпітер 37А F3.5 135мм.

Юпітер 8 F2 50мм

Юпітер-8 2 50 Тут буде лиш поверхнева інформація про об'єктив, більше можете прочитати в окремій замітці про об'єктив Юпітер 8
Марія Стафейчук
Богдан Стафейчук
Василь Сальвук
Компактний, легкий і досить дешевий об'єктив. Повністю розкриває свій потенціал на цій камері. Хороша світлосила дозволяє непогано працювати з глибиною різкості.
Водоспад Салатручіль
гора Велика Сивуля
Квітка під Великою Сивулею
Має слабеньку різкість покутах.
Дорога до Бистриці
Карпатська корова
Мінімальна дистанція фокусування аж 1 метр, цього мало для крупних планів. Можна трохи зхитрувати викрутивши об'єктив з різьби на 3-4 мм. Це дозволить сфокусуватись на об'єктах за 50-60 см.
Юпитер-8 Макро
Юпитер-8 крупний план
Макро

Ось ролик знятий на Sony A7II

Весь матеріал згятий саме на цю камеру, з об'єктивом Юпітер-37А. Зроблена кольрокорекція. Стабілізація лише накамерна - матрична.
Щоб не пропустити нові відео та публікації ПІДПИСУЙТЕСЬ на мій канал.

Висновки

Звісно зараз є і камери які знімають 120 FPS і 4K відео. Очі поглядали в сторону Sony A7SII, тут манили 4К відео та шалені значення ISO а районі 409600 робочі до 50000 . Але там уже зовсім інший цінник. На мою думку, такі речі як 4K не є чимось надзвичайним і недосяжним, матриці вже мають надлишкову кількість мегапікселів, карти пам'яті мають великі об'єми. В майбутньому це буде нормою навіть в смартфонах. А виробники камер теж будуть змушені йти в ногу з прогресом і запихати до своїх апаратів потужніші процесори і сама технологія скоро стане дешевшою і буде сприйматися як необхідний мінімум. Тим більше зараз ще не так багато девайсів які відтворюють 4К відео. Тому я поки не бачу сенсу переплачувати зараз за 4К. Натомість я вважаю що не жаль переплатити за повний кадр, який за час існування цифри не сильно подешевшав. Також непоганим вкладанням грошей буде той самий матричний стабілізатор. Технології зараз розвиваються навіть швидше ніж нам треба, жаль ціни падають не так швидко. Тому без докорів сумління скажу що ця камера задовольняє близько 80 відсотків моїх побажань а в деяких випадках навіть перевищує очікування. Ось такі мої думки, дякую за увагу!

Категорія:

Фотографія
running man running bear