17 лютого 2022
Я вже казав, що знайти підходящий телевік досить важко. Я досі так і не знайшов такий, що має прийнятні для переноски на плечовій лямці габарити та вагу. Знайомтеся - черговий претендент на його роль в моєму арсеналі. Minolta AF 70-210 mm f/ 3.5-4.5 - це досить старий як по роках, так іще старіший за дизайном автофокусний об'єктив, що ставився на дзеркальні фотоапарати Sony та Minolta

Телеоб'єктив - це незамінний інструмент для фотографа. Він не тільки допомагає дотягнутися до віддалених сцен. На мою думку, основною перевагою телеоб'єктива є його здатність виривати сюжет з контексту, перенасиченого інформацією. Причому він дає змогу робити це не тільки завдяки малому куту огляду, а ще й завдяки малій глибині різкості. Мені дуже подобається, як вони по-новому, казково передають об'єм та перспективу.

Minolta AF 70-210 mm f/ 3.5-4.5 on Sony A7IV Автофокус тут має крутити камера за допомогою так званої "викрутки" - механізму, що передає рух від моторчику в камері до об'єктива. Донедавна я не розглядав цей варіант.

Бо адаптувати його на на бездзеркалки до цього часу не мало особливих переваг. Sony з самого початку випустили адаптер LA-EA4, що дає змогу адаптувати такі об'єктиви. Мені цей варіант не подобався, бо сам адаптер був дуже габаритним. Крім того, він мав в конструкції напівпрозоре дзеркало, що зжирало частину світла. Нещодавно Sony презентували свій новий адаптер LA-EA5, без дзеркала і в компактному корпусі. Для мене це було чудом. Я розумію, як важко запхнути такий складний механізм в такий компактний корпус. Тож я вирішив його перевірити. Теоретично, це може бути хорошою ідеєю, особливо, якщо глянути ціни на старі, автофокусні об'єктиви Sony-Minolta.

Пройдемося характеристиками цього екземпляру. Я виміряв всі параметри, щоб оперувати точними даними, а не просто інформацією з мережі.

Minolta 70-210
  • Тип Фокусування:автоматичне
  • Фокусна Відстань:70-210.
  • Діафрагма:3.5-4.5 (9 пелюстків)
  • Вага:418г.(Виміряно без кришок і бленди)
    (505 з адаптером Sony la-ea5)
  • Розміри:73x100мм.(Виміряно)
  • Байонет:Sony-Minolta A (Повний кадр)
  • Різьба під світло-фільтр:55мм
  • Стабілізація:відсутня

Конструктив

Minolta
70-210
 AF 70-210 mm f/ 3.5-4.5
70-210 mm f/ 3.5-4.5
Об'єктив виконаний з глянцевого пластику, байонет - металевий. Кільця Зуму та фокусування гумові. Зібраний об'єктив добре, нічого не люфтить і не заїдає. При зумуванні хобот об'єктива сильно виїжджає в вперед. Під час фокусування передня лінза обертається і виїжджає. Об'єктив не має фіксатора для транспортування об'єктива в компактному стані. При ходьбі з фотоапаратом, передня секція під навантаженням виїжджає вперед.

Зображення

На усіх фокусних відстанях на відкритій об'єктив видає нормальну різкість по центру, по краях ситуація трохи гірша. При закритті діафрагми до 8 отримуємо дуже хорошу різкість в центрі і трошки кращу в кутах
. В роботі з контровим і боковим світлом помітно знижується контраст, але не дуже сильно. Об'єктив має виражені хроматичні аберації, отримати їх досить легко.

Фокусування

Швидкість автоматичного фокусування з адаптером Sony LA-EA і камерою Sony A7IV висока. Промахів по фокусуванню не помітив. Працює автофокус по очах та обличчю. І навіть постійний автофокус. При фокусуванні добре чути звук викрутки. Рівень шуму - середній.

Висновки

  • Компактність
  • Ціна
  • Низька вага
  • Приємний малюнок в зоні нерізкості
  • Швидкий Автофокус
  • Передні лінза висувається і обертається під час фокусування
  • Немає фіксації положення кільця зуму. При переносці об'єктив збільшується

Особисті враження

Для мене, незважаючи на усі вищеописані недоліки, позитивні моменти все ж переважають. Малюнок в зоні нерізкості м'який і приємний. Без рваних візерунків, які часто властиві дешевим пластиковим зумам. Можливо, виною тому трохи ширша діафрагма на довгому кінці - 4,5 замість 5,6. Він гарно промальовує портрет: якщо глянути на зразки, то видно високу деталізацію дрібних частинок. Ну і найголовніше для мене - це його вага і габарити. Буде важкувато знайти щось для SONY FE схоже за параметрами ваги і габаритів. Цей об'єктив дістався мені за 800 гривень. Згадується мені, що стільки ж коштував совковий Юпітер 37А. А тут у нас трикратний зум з автофокусом, і не набагато темніший. Я готовий піти на компроміс і спробувати дати друге життя цьому об'єктиву.

Дякую за увагу!


Категорія:

Фотографія
running man running bear