У мене досить теплі почуття зв'язані з цим об'єктивом. Колись я мав старенький Зоркий-4 з цим об'єктивом.
Для власників дзеркальних камер практично нецікавий об'єктив. Але на беззеркалках це вже цікавий інструмент. Невеликі габарити і при тому солідні характеристики змушують звернути увагу на це й об'єктив. Зараз я знову можу погратися ним але вже на цифрі. Благо повнокадрова Sony a7II Гарно для цього підходить.
Фокусна відстань 50мм.
Діафрагма відкривається до f 2.0
Робочий відрізок 28мм
Кріплення М39
Габарити 50х40мм
Діаметр переднього фільтра 40 мм.
При фокусуванні передня частина лінзоблоку обертається і висуваєтсья вперед. Кільце керування діафрагмою дозволяє встановити значення від 2 до 22, перемикання відбувається плавно без стрибків. Мені дуже подобається що об'єктив має невеликі габарити. Мій екземпляр чорного кольору, таких існує трохи менше, але я заморочився і знайшов саме такий, на камері виглядає менш помітним і більш органічно.
Це все дуже добре, але нас в першу чергу цікавить картинка яку видає даний об'єктив.
Нещодавно провів перші польові випробування в поході. І мені сподобалося користуватися даним об'єктивом. Він легкий і компактний, це актуально в поході, коли рахуєш кожен грам. До цього моменту мені важко було зрозуміти як раніше люди обходилися лиш одним стандартним об'єктивом 50мм.. Але тепер після мандрівки я зрозумів чому їх називають універсальними. 50 міліметрів це і досить широко щоб щось охопити за умов коли місця мало, при тому він не спотворює перспективу і навіть віддалені об'єкти на фото виглядають досить реалістично. Крім того невелика глибина різкості дозволяє виокремлювати об'єкти на яких хочеться зосередити увагу глядача.
Малюнок в зоні неразкості не є рівним, має певний рваний візерунок, але задній фон не закручується так як на Геліос 44. Кольоропередача в мого екземпляру є в нормі. Я не помітив особливих відхилень.
На відкритій діафрагмі різкість по центру кадра хороша, по кутах спостерігається сильне падіння різкості. Закривши діафрагму до 4 отримуємо більш менш нормальну різкість по всьому полю кадра. На діафрагмі 8 картинка має гарну різкість по всьому полю кадра.Мінімальна дистанція фокусування аж 1 метр, цього мало для крупних планів. Можна трохи схитрувати викрутивши об'єктив з різьби на 3-4 мм. Це дозволить сфокусуватись на об'єктах за 50-60 см.
Колор-шифту помічено не було. Кольропередача об'єктива радує. Мені навіть не довелося обробляти фото. Особливо це приємно з відео, коли картинка виходить відразу такою як хочеться.
Висновки
Легкий
Компактний
Висока світлосила
Гарна кольоропередача
Дешевий
Посередня різкість
Рвана форма боке
Мінімальна дистанція фокусування 1 метр
Юпітер-8 гарно зібраний компактний об'єктив з високою світлосилою. Якість картинки задовільна, різкість низька, дехто каже що картинка м'яка. Характер боке специфічний, трохи рваний. Не погано веде себе на відео, на 1920x1080 не так помітно слабеньку різкість. Кольопередача у об'єктива правильна і приємна оку.
Відео
Майже весь матеріал наступного ролику знятий на камеру Sony a7II з об'єктивом Юпітер-8.