3 жовтня 2016
Давно ловив себе на думці, що мені потрібен телевік. Для того щоб спробувати вирішив пошукати щось радянське. Почитавши різні огляди, приглянув собі Юпітер 37-А. На систему Nikon той стає без проблем. Літера А (Adaptall) в назві об'єктиву говорить про те, що його можна проставити практично на будь яку камеру через відповідний перехідник. На мою камеру він став через перехідник КП-А/Н Київ-19 Отже, почнемо:
  • 135мм. фокусної відстані
  • діафрагма відкривається до f1/3.5
  • доволі таки компактний
  • гарно зібраний, скло і залізо
Jupiter 37-A Всі дуже хвалять лінзу за різкість. Так дійсно різкість в об'єктива непогана навіть на відкритій діафрагмі. Портрет Юпітер-37 А Кіт в Мислівці Але при фокусуванні на нескінченності в мене виникає враження, що об'єктив не дофокусовується. Хутір Лісовий (Синка) Але якщо діафрагму прикрити до 8, то різкість значно краща. мій тато в поході Карпатими Можливо це зв'язано зі станом атмосфери, але я не перший раз помічав таку закономірність. Ю37А Телевік, тест різкості Еквівалентна фокусна відстань для кроп-фактору - 1,5 - 205 мм. Юпитер 37A панорама Карпатського пейзажу Доволі-таки не просто застосувати таку трубу за умов малого простору. Ось приводжу приклад того, як різні об’єктиви передають перспективу.
Samyang 8mm
Nikor 18-55mm(18mm) kit
Юпітер 37А 135mm
Ю-37А Макро Лінза досить компактна, якщо порівнювати з сучасними зумами, нашпигованими автофокусами, стабілізацією та іншою лабудою. Для того, щоб добитися більш-менш різкої картинки на кропі: не варто знімати з рук з витримкою коротше 1/200 с. В більшості випадків у вас вийде брак. Зі зйомкою відео теж не просто. Тут взагалі важкувато зняти щось з рук, щоб кадр не тремтів. Більше того, якщо у вас легенький штатив, то кожен легенький подих вітру буде видно на відео. Я ще не звик до даної лінзи. Зараз я розділяю всього 2 сюжети, коли дана лінза може згодитись в поході. Перше - це найочевидніше: дотягнутися до якогось віддаленого об'єкту. Jupiter 37A landscape Інший же підхід - навпаки, це скоріш виокремлення якогось ключового об'єкту завдяки малому куту огляду і невеликій глибині різкості. J37a Шпаківня в лісі В мандрівці лінза не дуже зручна. Чимало часу забирає ручне фокусування. Песик Телевік Об'єктив грішить хроматичними абераціями, вони дуже помітні. Хроматичні Абераціїї Ю37А

Висновки

Але все ж, на мою думку, це гарненький компактний фікс-телевік, що може потішити непоганим результатом за невисоку ціну. Ось приклади: Sony A7 + Юпитер37а Мені настільки сподобалось працювати з цим об'єктивом, що я практично ввесь похід відзняв на цей об'єктив. Лінза видає м'яку, мало контрастну але різку картинку. В майбутньому при обробці відео мені це добряче допомогло. З низько контрастної картинки набагато простіше витягувати світло або тіні.
c.Ворохта
Богдан Стафейчук
Маша
Чорногора
Колиба
Гойдалка
Різкість просто бритвенна, причому різкість не сильно залежить від екземпляру, як часто буває з радянською оптикою.
Крокуси
Чорногора з Кукулу
Петрос
Чорногірський Хребет
Вантажівка
селище Ворохта

Ось ролик знятий на Sony A7II

Весь матеріал згятий саме на цю камеру, з об'єктивом Юпітер-37А. Зроблена кольрокорекція. Стабілізація лише накамерна - матрична.
Щоб не пропустити нові відео та публікації ПІДПИСУЙТЕСЬ на мій канал.

Категорія:

Фотографія
running man running bear