Донедавна я взагалі не розглядав цей об'єктив, як щось серйозне. Але сталася одна цікава історія, яка змусила мене переглянути свої погляди на Індустар 50-2.
У мене не вийшло піти в цей похід, і я віддав камеру Машці. Йти на Кукул з Ширіком 18мм ФФ справа нудна і не вдячна. В ідеалі це має бути телевік, або хоч щось більше 50мм.
Спочатку Марічка була готова йти з важкеньким 70-200 f4. Але помахавши ним вечір, зранку дала задню і сказала, що взагалі не буде брати камеру.
Я попросив не гарячкувати, і запропонував взяти лінзу полегше. Але пічать... З того що було вдома були тільки мильний Т-26 та темненький але досить різкий Індустар 50-2.
Індустар компактний та легкий радянський об'єктив. Йшов як штатний для багатьох, як далекомірних так і дзеркальних камер, наприклад Зеніт, Зоркий можливо інші. В моєму випадку це варіант для дзеркальних камер в чорному корпусі під різьбу М42. Про нього й будемо говорити далі.
Тип Фокусування:Ручне
Фокусна Відстань:50мм.
Вага:70г.
Діафрагма:3,5 (7 пелюстків)
Розміри:33x62мм.
Байонет:М42 (Повний кадр)
Різьба під світло-фільтри:40мм
Мінімальна дистанція фокусування :60см
Конструктив
Об'єктив виконаний з алюмінію. При фокусуванні передня лінза разом з усім лінзоблоком обертається і виїжджає вперед. Кільце керування діафрагмою розташовне на передній частині об'єктива. Для того, щоб нормально встановити значення діафрагми бажано розвернути камеру об'єктивом до себе. Діафрагма перемикається без ривків. Об'єктив дуже легкий і компактний. Правда для встановлення на бездзеркальні камери перехідник виходить більший за об'єктив.
Зображення
Картинка як на більшості старих об'єктивів мало контрастна, що для мене не є мінусом, я її і так зазвичай знижую.
Різкість в центрі висока уже на відкритій, по кутах добряче просідає. Помітно значне віньєтування. Малюнок в зоні нерізкості закручується як на "Геліосах".
Діафрагма 3.5 досить темна як для фікса, але всеодно дає фору темним кітовим об'єктивам з 5,6 на тій же фокусні відстані. І навіть з такими параметри він дає не погані можливості для роботи з глибиною різкості.
Об'єктив боїться бокового та контрового світла. І при потраплянні світла на передню лінзу він гарно нагородить вас великою кількістю "зайчиків". Якщо ви хочете використати їх як художній ефект - будьте обережні, їх буде дуже багато.
Висновки
Хороша різкість
Дешевий
Дуже компактні розміри
Мала вага
Середня світлосила
Сильне віньєтування
Незручне керування діафрагмою
Індустар 50-2 Приємний мануальний, дешевий фікс з посередньою світлосилою. При тому може в деяких моментах дати фору кітовим об'єктивам. При цьому він дуже компактний та легкий. Якщо у вас зеркалка, то його взагалі можна використовувати як затичку для для камери)
Особисті враження
Я приємно вражений картинкою, яку може видати такий маленький і по цифрах нічим не примітний об'єктив.
Відео
Наступне відео було зняте повністю на цей об'єктив та камеру Sony A7II