Мені подобаються 135ки. Вони передають перспективу якось магічно і по-новому. До цього в мене вже був Юпітер 37А. Але в нього є певні недоліки.
Об'єктив (особливо версія без MC) дуже боїться контрового і бокового світла, дуже падає контраст. Бленда цю проблему не вирішує повністю, вона допомагає лише при бокових засвітках. Сама конструкція бленди далека від ідельної. На об'єктив вона просто вкручується в різьбу світлофільтру. У неактивному стані вона ніяк не фіксується на об'єктиві, як це реалізовано на сучасних об'єктивах.
Вирішив спробувати об'єктив, з якого була cкопійована оптична схема радянського Юпітера. Це Carl Zeiss Jena MC Sonnar 135mm f3.5, він має мультипросвітлення та вбудовану телескопічну бленду.
На корпусі об'єктива є перемикач режиму роботи діафрагми, на задній частині об'єктива є штифт, при натисканні на який дафрагма закривається/відкривається. Вперше ця технологія була використана на камерах Praktica
Різкість, як і очікувалось, на достойному рівні. Певно ця оптична схема настільки проста, що тут важко зробити щось не так. На ринку вживаної оптики є велика кількість схожих об'єктивів, і коштують вони не багато.
Контраст у об'єктива невисокий. Візуально контраст трохи вище та кольори трохи більш насичені, ніж у Юпітера 37. Для відео це навіть плюс, мені легше виконувати кольорокорекцію, але його легко можна накрутити при постобробці.
135 міліметрів фокусної відстані - це уже який-не-який телевік. При роботі з ним варто слідкувати за витримкою. Не знімати з витримками, коротшими за 1/125 секунди, а той й 1/250. Вбудований матричний стабілізатор накидає 1-2 стопи, і це приємно. Можна навіть спробувати знімати відео з рук, без стабілізатора це марна справа.
Непогана фокусна відстань для віддалених об'єктів. Склеїв ось таку панорамку з 30ти (!) кадрів.
Об'єктив уже пройшов бойове хрещення, і був використаний як основний під час останнього походу. І показав він себе з кращої сторони, принаймні він виявився не гірший за 37го Юпітера.
Висновки
Carl Zeiss Jena MC Sonnar 135mm f3.5 - компактний, легкий, з задовільною світлосилою фікс-портретник-телевік. Має гарну різкість уже на відкритій діафрагмі. Мені в першу чергу подобається цей об'єктив в поході. У нього невеликі габарити, але відносно невисока світлосила, та для моїх потреб достатньо і такої. Притому він не є дуже дешевим.
Хороша різкість
Легкий
Компактний
Міцний металевий корпус
Вбудована телескопічна бленда
Мультипросвітлення
Невисока світлосила
Висока вартість
Відео
Більшість матералу з наступного відео було знято саме на цей об'єктив. Щоб не пропустити нові відео та публікації ПІДПИСУЙТЕСЬ на мій канал.