Як я вже розказував у
попередній статі. 3D принтер може бути дуже цікавою, а іноді і корисною річчю. В цій публікації я розкажу про корисні на мою думку модифікації для 3D Принтера які я зробив.
Корпус для принтера
В мене один з найбюджетніших варіантів принтера. Він більше схожий на якийсь станок ніж на пристрій. Тут економили на всьому, включаючи корпус. Його немає як такого. Є рама, але сама область друку відкрита для всіх впливів зовнішнього середовища.
Корпус вирішує декілька проблем:
- Усадка деталей при охолодженні. ABS - найдоступніший і найпопулярніший вид пластику. Він має чимало переваг, але є і недоліки. Деталі з цього матеріалу можуть давати усадку (міняти свій розмір). Це нормально, якщо модель остигає рівномірно. Але якщо ні, модель може деформуватись. Корпус закриває область друку від протягів і підтримує температуру на одному рівні. Модель охолоджується рівномірно і поступово.
- Забруднення. Принтер не захищений від будь якого зовнішнього впливу. На нього осідає пил, це не найкраще впливає ні на сам принтер ні на друк. Це може захистити принтер від зовнішніх механічних впливів.
- Травматизм. Особливо у відношенні дітей. В принтері є два вузли, що нагріваються. Стіл: ~120°C та екструдер: ~240°C. Це може нанести значну шкоду малому досліднику. Крім того є ще рухомі частини. Які теж можуть завдати незначних травм. Причавити пальчик, наприклад. Так само діти можуть нашкодити самому пристрою.
Основні вимоги:
- Дешевий
- Простий та акуратний
- Прозорий
Вирішено було зробити каркас з дерева. Це було найдешевшим рішенням. Для цього я купив в магазині будівельних матеріалів сосновий брус 50x50x2500mm і тут же замовив порізку.Вдома розмітив отвори і зібрав це все докупи.
Мені активно допомагала доця, вона думала що це я граюся. В чомусь вона права, такі в тата іграшки...
Покрив кількома шарами водного лаку. Лишилося діло за матеріалом панелей. Тут я вибирав між склом, акрилом та ПЕТ. Для того щоб перевірити ефективність корпусу, спробував надрукувати деталі які раніше деформувались. І чудо сталося, деталі перестало деформувати. Як на мене, результат вартий зусиль.
Світлодіодна (LED) Підсвітка області друку
На перший погляд не дуже корисна модифікація. Але насправді вона може зекономити чимало сил та часу. Якщо друк піде погано, це можна навіть не помітити. З хорошою підсвіткою, побачити що щось пішло не так легше, і вчасно зупинити процес друку, зекономивши досить не дешевий пластик. Саму підсвітку я зробив з діодної стрічки. Вона займає мало місця і споживає мало електроенергії.
Фільтр для нитки (філаменту)
При друку багато метрів пластикової нитки проходить через екструдер. Ця нитка не є стерильно чистою. На ній може бути пил. Одного разу так у мене забився екструдер. Друк припинився. Довелося розбирати його і починати друк заново.
Після чого я подумав що буде доцільно встановити фільтр на філамент. Знайти
модель не виявилось проблемою, ї є
багато. Надрукував ось такий фільтр. Друкується він швидко і однією деталлю. Після чого необхідно заправити в нього поролон. Фільтр готовий до використання. Зручність саме цієї моделі полягає в тому, що її можна надягати, не виймаючи нитку з пристрою для подачі.

Ось такі не хитрі маніпуляції я провів зі своїм принтером.
Це не фінал моїх модифікацій. В майбутньому, хочу винести панель керування за корпус принтера і за для безпеки, замінити передню на верхню прозорі панелі на листи з оргскла.